Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moje (naše) cesty

Příspěvky

14. 12. 2015

Komentářů: 0

Rubrika: Moje (naše) cesty

Celý příspěvek

Procházky s tátou po Praze a okolí

Táta byl cestovatel. Když byl mladý a při síle brouzdat po světě, tak nemohl a kdyby nakrásně mohl, tak také nemohl, neměl na to. Tak alespoň využil každé možnosti, která se mu doma naskytla, a vyrazil do české přírody. Převážně. Přírodě, lesu, dával naprostou přednost před hrady a zámky, cizími městy, koupališti. Vyjímkou ovšem byla milovaná Vysočina!

 

10. 6. 2014

Komentářů: 0

Rubrika: Moje (naše) cesty

Celý příspěvek

Köngen a Český Brod – partneři a přátelé, aneb poprvé a asi naposledy v Köngenu

kongen-color-znak.jpgPo staletích dobrých sousedských vztahů a pro německý stejně jako pro československý lid plodné kulturní výměny, ale i po desetiletích těžkých neblahých konfliktů a rozporů chtějí obce Köngen a Český Brod navázat na dobré časy německo-českých vztahů a přispět k tomu, aby se v minulosti získané přátelské vztahy opět upevnily…

z rámcové dohody obou měst o spolupráci

 

 

23. 10. 2013

Komentářů: 0

Rubrika: Moje (naše) cesty

Celý příspěvek

Hledáme předky I.

S blížícím se svátkem Dušiček[1] mě napadlo, že po mnoha letech navštívím dva známé pražské hřbitovy, na kterých spí svůj věčný sen někteří moji příbuzní z matčiny strany. A to nejen z piety k drahým zesnulým, ale i z praktického důvodu. Myšlenka byla taková: umístím na pomníky malou skleničku s dopisem, kde uvedu svoji identitu a současně prosbu, bude-li zájem, o navázání kontaktu[2]. Tak jsem to sepsal, zabalil do skleniček a dohodl s Tomášem termín „výletu“.

 

 

 

 

23. 8. 2008

Komentářů: 0

Rubrika: Moje (naše) cesty

Celý příspěvek

Litomyšlské zastavení

ObrazekNaše třetí trasa vedla do Litomyšle, sice trochu komplikovaně, ale dojeli jsme tam…

 

14. 8. 2008

Jabkenice, Loučeň a Bedřich Smetana s Thurn-Taxisem

ObrazekDruhý srpnový výlet (13. 8. 2008) nás zavedl do Jabkenické myslivny a zámku Loučeň na Mladoboleslavsku. Památník Bedřich Smetany v Jabkenicích a zrevitalizovaný zámek v Loučeni, to byly cíle pěkného srpnového dne.

 

11. 8. 2008

Komentářů: 0

Rubrika: Moje (naše) cesty

Celý příspěvek

My, Braunerová a Roztoky

ObrazekTak jsme po delší době vyrazili na výlet. V tomto roce poprvé (2008) Já, manželka a vnuk David. Namířeno jsme měli do Roztok nad Vltavou.